Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Konferencja Naukowa pt. Kino w Sieci. Jak pisać o filmie?

(fot. cine-fille.com)

29 maja 2014 - 31 maja 2014
Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
Warszawa, Ul. Chodakowska 19/31


W polskiej blogosferze największą popularnością cieszą się blogi modowe i kulinarne. Przyszedł czas, aby przełamać ten trend i porozmawiać o blogach filmowych, które są bardzo liczne w polskiej sieci. Na skrzyżowaniu e-recenzji filmowych spotkają się blogerzy filmowi, krytycy, twórcy filmów, filmoznawcy, reżyserzy, a także fani dobrego kina.


Zapraszamy do nadsyłania propozycji referatów poruszających następującą problematykę:
Współczesna krytyka filmowa – amator vs profesjonalista, zacieranie granic pomiędzy krytykiem filmowym, dziennikarzem filmowym i blogerem, kondycja polskiej krytyki filmowej, krytyka filmowa w sieci i tradycyjnych mediach, jak dzisiaj pisać o filmie?
Kondycja polskiej blogosfery – znaczenie i charakter najpopularniejszych polskich blogów (blogi kulinarne, modowe, filmowe, książkowe itp.), trendy w polskiej blogosferze, nowe gatunki: vlogi, webshows, portale filmowe, media społecznościowe.
Kino a nowe media – kino-hybryda – jak nowe media przenikają i przekształcają współczesne kino?
Prawo autorskie a film – nieformalny obieg filmów w sieci (udostępnianie filmów) – jak chronić prawa autorskie twórców filmowych, remiks a prawa autorskie, prawa twórców filmowych vs prawa odbiorców, cytaty filmowe i materiały od dystrybutora w świetle praw autorskich.


Planowana jest recenzowana publikacja pokonferencyjna w specjalnym numerze tematycznym kwartalnika naukowego „Kultura Popularna”. Kwartalnik znajduje się na liście Czasopism Punktowanych MNiSW.

http://www.swps.pl/kinowsieci

Komentarze: Konferencja Naukowa pt. Kino w Sieci. Jak pisać o filmie?

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 4
  • 2
  • 2
  • 8
  • 4
  • 7
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Partnerzy sekcji


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.