Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Prawo własności intelektualnej w POPkulturze

(fot. )

Koło Prawa Własności Intelektualnej „Niematerialni” z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zaprasza na ogólnopolską konferencję pt. „Prawo własności intelektualnej w POPkulturze”. Konferencja skierowana jest w szczególności do studentów oraz osób zainteresowanych prawem, kulturą, sztuką, mediami oraz współczesnymi zjawiskami internetowymi.

27 maja 2014 r.

Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie, ul. Krakowska 71-79.

Konferencja ma na celu popularyzację wiedzy na temat praw autorskich, praw pokrewnych oraz prawa własności przemysłowej w szeroko rozumianej kulturze popularnej. Konferencja przedstawi opinie ludzi reprezentujących kulturę na temat regulacji prawnych, które ich bezpośrednio dotyczą.Wydarzenie poruszać będzie w szczególności problematykę rozwiązań prawnych w takich sferach jak: muzyka, telewizja, reklama, film, teatr oraz w nowoczesnych zjawiskach popkulturowych m.in. na portalach społecznościowych, portalach i stronach typu Youtube, demotywatory, kwejk oraz w grach komputerowych. Ponadto konferencja ma za zadanie ukazać, iż prawo i kultura nie wykluczają się wzajemnie, lecz są ze sobą silnie związane oraz uwrażliwić ludzi na fakt, iż korzystanie z nielegalnych źródeł kultury może przyczynić się do hamowania jej rozwoju.http://prawowpopkulturze.wordpress.com/

Komentarze: Prawo własności intelektualnej w POPkulturze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 4
  • 6
  • 0
  • 3
  • 1
  • 0
  • osób

Współpracują z nami

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Partnerzy sekcji


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.