Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Młodzi o sporcie

(fot. http://www.sxc.hu/photo/98191)

Młodzi o sporcie: Organizacja imprez sportowych w Polsce
Termin: 06.06.2014
Miejsce: Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Łojasiewicza 4
Organizator: Koło Naukowe Managerów Sportu UJ
Strona WWW: www.turystyka.uj.edu.pl/mlodzi-o-sporcie-konferencja


Codzienna obserwacja coraz silniej pozwala odczuć, iż mamy do czynienia z brakiem jakiejkolwiek etyki w działaniach przedsiębiorców. Podstawowym założeniem etycznym polskiego biznesu wydaje się być przeświadczenie, iż dobre jest to, co generuje jak największy zysk. Nietrudno się domyślić, że założenie takie musi w konsekwencji prowadzić do wyzysku, tak pracowników, jak i konsumentów, braku poszanowania godności i wolności człowieka, uwłaczania pamięci historycznej i wielu innych, szkodliwych dla społeczeństwa i jednostki praktyk.- Nekromarketing, przemoc symboliczna w korporacjach, wyzysk i zmuszanie pracowników do działań nieetycznych, techniki manipulacji w sprzedaży, sekty finansowe – to tylko niektóre z problemów, jakie chcielibyśmy poruszyć. Alternatywnie, jako wartościom przeciwstawnym chcielibyśmy się przyjrzeć takim nowym trendom w zarządzaniu jak nurt krytyczny, empowerment i emancypacja pracowników, rola autorytetu symbolicznego, czy duchowość w zarządzaniu - informują organizatorzy.
Podstawowym celem konferencji jest spopularyzowanie podejścia etycznego do biznesu, poszerzenie świadomości na temat działań nieetycznych i ich konsekwencji na tym polu działalności ludzkiej, dotarcie do źródeł problemu, a także próba wyznaczenia możliwych sposobów włączania etyki do biznesu.


Konferencja będzie wydarzeniem dwudniowym, podzielonym na część teoretyczną i praktyczną. W programie konferencji znajdą się zarówno wykłady pracowników naukowych, jak i pracowników firm. Planowana jest również pokonferencyjna publikacja, która pozwoli na uzupełnienie luki w literaturze dotyczącej współczesnych problemów etycznych w zarządzaniu.


Cele projektu:
popularyzacja podejścia etycznego do biznesu,
poszerzenie świadomości społecznej dotyczącej problemu etyczności w biznesie,
dogłębna analiza przyczyn nieetycznych działań przedsiębiorców,
zapoznanie z alternatywnymi podejściami do biznesu,
próba wyznaczenia miejsca etyki w biznesie,
uodpornienie i zaznajomienie obywateli ze środkami zaradczymi na działania nieetyczne stosowane wobec nich,
kształtowanie odpowiedzialnych postaw u obywateli,
wymiana wiedzy i doświadczeń na gruncie etyki w biznesie pomiędzy uczestnikami konferencji.

Komentarze: Młodzi o sporcie

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Dodaj komentarz

Porady prawne online

Zaufało nam już:
  • 0
  • 5
  • 6
  • 5
  • 4
  • 5
  • 9
  • osób

Partnerzy sekcji


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.